03.03.2017 r. REKOLEKCJE – RELACJA

W dniach 20-23.02.2017 r. cztery osoby z naszej grupy modlitewnej uczestniczyły w rekolekcjach o rozeznawaniu woli Bożej, zorganizowanych przez Centrum Formacji „Wieczernik” w Magdalence.

Spotykamy się w poniedziałek rano. Pakujemy (z trudem) bagaże – jadą cztery osoby plus bębenek. Chwila modlitwy w samochodzie i po trzydziestu minutach jesteśmy na miejscu. Krótkie przedstawienie się uczestników i – do roboty! A właściwie – do słuchania. Na początek kilka katechez. O co tak naprawdę chodzi z tym rozeznawaniem woli Bożej? Czy Pan Bóg działa jak taśma produkcyjna i dla każdego z nas ma gotowy proces obróbki? Nie… On jest raczej jak GPS, który mówi: „Trzymaj się lewej”, a gdy mimo wszystko skręcimy w prawo, to na bieżąco przelicza trasę, by sprawnie doprowadzić nas do celu, jakim jest nasze zbawienie.

Przez dwa pierwsze dni słuchamy cennych wykładów, świadectw, a także – samego Pana, który bardzo osobiście mówi do nas przez swoje Słowo. Doświadczamy Bożego prowadzenia. Na kolejnym etapie rekolekcji mamy czas na podjęcie rozeznania dotyczącego naszych konkretnych sytuacji życiowych. Przeżywamy święty, ale i niełatwy czas udzielania odpowiedzi na ważne pytania. Pan do każdego z nas przychodzi bardzo osobiście.

Wyjeżdżamy. Każdy z jakimiś odpowiedziami. Każdy nieco pogrążony w rozmyślaniach. Czas na powrót do codzienności. Czas działać.

To był piękny czas. Warto jeździć na rekolekcje.

Bartłomiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *