MIŁOSIERNI JAK OJCIEC – rekolekcje w Magdalence

 W dniach 16-17 stycznia, 30-31 stycznia oraz 5-6 lutego 2016 r. 24 członków naszej grupy uczestniczyło w rekolekcjach “Miłosierni jak Ojciec”, w Magdalence przygotowanych przez Centrum Formacji “Wieczernik”.

Był logoMilosierdzia.jpgto czas “zmierzenia” się z Miłosierdziem, tym które otrzymaliśmy od Pana i tym jakie winniśmy okazywać naszym bliźnim. Mogliśmy pochylić się nad Psalmem 136 i zobaczyć jak wielkim Miłosierdziem obdarzył nas Bóg, “bo Jego łaska na wieki”.
Sądząc po świadectwach jakie dawali nam na naszych spotkaniach bracia i siostry, był to czas błogosławiony. Rozważaliśmy do czego na co dzień Pan nas wzywa, przypominając sobie “uczynki Miłosierdzia, co do duszy i co do ciała”. Adorując Pana w Najświętszym Sakramencie, pytaliśmy Jezusa do kogo powinnyśmy wyciągnąć rękę i podjąć próbę pojednania. Z kim odbudować zerwane relacje, komu na co dzień przebaczać, nie 7 ale 77 razy. Ufamy, że będzie to rok w którym w obfitości doznamy Bożego Miłosierdzia i z taką samą hojnością będziemy nim obdarzać tych, którzy zawinią przeciw nam, a owocami tego roku będzie wzajemna miłość i pokój serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *