01.05.2023 r. WARSZTATY MODLITWY WSTAWIENNICZEJ

Od 6 marca 2023 roku nasza Wspólnota służy modlitwą wstawienniczą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, po adoracji. Modlitwa wstawiennicza jest przede wszystkim zewnętrznym wyrazem zatroskania Jezusa reagującego na ból człowieka, jest widzialną ręką niewidzialnego Chrystusa. Wstawiennicy są pokornymi sługami przyjmującymi namaszczenie Chrystusa, dzięki któremu są w stanie współodczuwać z bratem, siostrą…

Aby wstawiennicy mogli jak najlepiej służyć drugiemu człowiekowi i „robić to” zgodnie z wolą Bożą, Centrum Formacji WIECZERNIK w Magdalence prowadzi warsztaty dla posługujących modlitwą wstawienniczą w Archidiecezji Warszawskiej.

Na takie warsztaty, w składzie: Iwona, Magda i Bartek, pojechaliśmy 01.05.2023 r.

Spotkanie zaczęliśmy od zebrania informacji dotyczących trudności w posłudze w naszych wspólnotach. Ksiądz Andrzej Grefkowicz przekazał informacje, w jaki sposób powinna przebiegać modlitwa, na co zwracać uwagę podczas rozmowy z omadlaną osobą, czego unikać itd.

Następnie podzielono nas na grupki (było nas w sumie około 25 osób) i w towarzystwie odpowiedzialnego animatora udaliśmy się na tzw. praktykę, która była niczym innym jak modlitwą wstawienniczą nad uczestnikami. Każdy z nas miał okazję być i prowadzącym modlitwę, i omadlanym. Każda modlitwa po zakończeniu była omawiana z animatorem.

Po przerwie obiadowej spotkaliśmy się wszyscy, by wysłuchać odpowiedzi, porad, wyjaśnień odnoszących się do trudności zgłoszonych na początku spotkania. Następnie wróciliśmy do małych grupek, by kontynuować modlitwę w praktyce. Zwieńczeniem całego dnia była Eucharystia.

Około godziny 18.00 wróciliśmy do domów.

Jestem wdzięczna za ten czas… Doświadczyłam na warsztatach troski Jezusa o mnie, Jego miłości, wsparcia oraz tego, że On wie najlepiej, jak kierować ludzkim życiem. Wiem, że bez Niego nic nie mogę i cały czas muszę uczyć się od Mistrza.

Chwała Panu!

Iwona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *