15.04.2023 r. WSPÓLNOTOWY DZIEŃ SKUPIENIA

W sobotę 15 kwietnia 2023 roku uczestniczyliśmy w dniu skupienia naszej wspólnoty. Podobnie jak w poprzednich latach, dzień skupienia zorganizowaliśmy w domu zakonnym Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, w pobliskiej Podkowie Leśnej, przy ulicy Warszawskiej 12.

Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy, prosząc Ducha Świętego o otwarcie nas na wszystko to, co Pan Bóg przygotował dla nas na ten dzień. W kameralnej kaplicy domu zakonnego mogliśmy wysłuchać katechezy naszego księdza opiekuna, uczestniczyć we Mszy Świętej, a także zatopić się w adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Okazją do podzielenia się własnymi doświadczeniami i refleksjami były natomiast grupy dzielenia. W programie dnia skupienia zaplanowany został ponadto czas na agapę, która z racji trwającego okresu wielkanocnego miała formę spotkania świątecznego. Każdy z członków wspólnoty przygotował jakiś smakołyk na ten dzień, dzięki czemu mogliśmy skosztować pysznych sałatek czy ciast własnego wyrobu. Nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że mogliśmy uczestniczyć w naszym wspólnotowym dniu skupienia, tym bardziej że z uwagi m.in. na pandemię w ostatnim czasie nie mieliśmy takiej okazji. Naszą wdzięczność wyraziliśmy m.in. we wspólnej modlitwie uwielbienia, będącej zwieńczeniem całego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *