22.05.2018 r. CZĘSTOCHOWA – RELACJA

W dniu 19 maja uczestniczyliśmy w corocznym Czuwaniu Grup Odnowy w Częstochowie.
Z racji, że czuwanie rozpoczynało się w Częstochowie o godzinie 9:30, sobotni dzień dla większości z nas zaczął się bardzo wcześnie. O godzinie 6:00 wyjechaliśmy z Grodziska, zamówionym wcześniej busem, zaopatrzeni w krzesełka, kanapki i płaszcze przeciwdeszczowe, które w poprzednich latach bardzo się przydały. W tym roku na szczęście nie musieliśmy ich używać, bo pogoda była słoneczna, choć trochę wietrzna. W Częstochowie było nam dane doświadczyć siły wspólnej modlitwy na Placu Jasnogórskim oraz wysłuchać kilku bardzo pouczających konferencji, głoszonych m.in. przez – ks. Sławomira Płusa i gości ze Szwecji – Ulfa i Brigitt Ekman.
Mogliśmy też uczestniczyć w modlitwie o uzdrowienie “uszu serca” prowadzonej przez księdza Andrzeja Grefkowicza.
Był też czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, a także na uwielbienie Bożego Miłosierdzia m.in. poprzez śpiew, który prowadziła Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej oraz wspólne odmówienie Koronki.
Zwieńczeniem całego dnia była Eucharystia, celebrowana przez abp Wacława Depo – metropolitę częstochowskiego.
Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wspólnie z innymi grupami Odnowy z całej Polski się modlić, słuchać Słowa Bożego i otwierać się na wszystkie te łaski, które Pan Bóg dla nas przygotował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *