16.03.2014 r. DROGA KRZYŻOWA W ARESZCIE

W dniu 16.03.2014. na terenie grodziskiego aresztu odprawiona została Droga Krzyżowa. Do przygotowania kolejnych stacji wykorzystaliśmy fotografie obrazów znajdujących się w górnym kościele parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gliwicach. Zgodę na użycie materiału wyraził tamtejszy ksiądz proboszcz. Osadzeni zajęli się usztywnieniem fotografii i zamocowaniem ich na trasie, wiodącej wokół pawilonu mieszkalnego.

Nabożeństwo, w którym udział wzięło około 30 osadzonych, poprowadzili członkowie diakonii służby w areszcie. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się w kaplicy, a jego pierwszym punktem było przeczytanie Słowa Bożego, które w liturgii Kościoła przewidziane zostało na ten dzień. Po krótkim komentarzu, zachęcającym do odwagi w sięgnięciu do bolesnych wspomnień i podjęciu decyzji o przebaczeniu, wyruszyliśmy w drogę. Rozważania zaczerpnięte były z tekstu o. Roberta DeGrandisa SSJ „Uzdrowienie wewnętrzne przez rozważanie stacji Drogi Krzyżowej”. Jak pisze ojciec Robert:

Te stacje Drogi Krzyżowej przeznaczone są do czytania i rozważania, abyśmy sercem i umysłem mogli przyjąć ich przesłanie, otwierając się na uzdrawiającą miłość Jezusa. Podkreślają one naszą potrzebę uzdrowienia – wyzwolenia z takich chorób emocjonalnych jak: głęboko zakorzeniony gniew, uraza, zazdrość, nienawiść, pycha, brak przebaczenia – dzięki zasługom śmierci Jezusa na krzyżu. „Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni” (J 8, 36).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *