16.03.2014 r. DROGA KRZYŻOWA W ARESZCIE

W dniu 16.03.2014. na terenie grodziskiego aresztu odprawiona została Droga Krzyżowa. Do przygotowania kolejnych stacji wykorzystaliśmy fotografie obrazów znajdujących się w górnym kościele parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gliwicach. Zgodę na użycie materiału wyraził tamtejszy ksiądz proboszcz. Osadzeni zajęli się usztywnieniem fotografii i zamocowaniem ich na trasie, wiodącej wokół pawilonu mieszkalnego.

Nabożeństwo, w którym udział wzięło około 30 osadzonych, poprowadzili członkowie diakonii służby w areszcie. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się w kaplicy, a jego pierwszym punktem było przeczytanie Słowa Bożego, które w liturgii Kościoła przewidziane zostało na ten dzień. Po krótkim komentarzu, zachęcającym do odwagi w sięgnięciu do bolesnych wspomnień i podjęciu decyzji o przebaczeniu, wyruszyliśmy w drogę. Rozważania zaczerpnięte były z tekstu o. Roberta DeGrandisa SSJ „Uzdrowienie wewnętrzne przez rozważanie stacji Drogi Krzyżowej”. Jak pisze ojciec Robert:

Te stacje Drogi Krzyżowej przeznaczone są do czytania i rozważania, abyśmy sercem i umysłem mogli przyjąć ich przesłanie, otwierając się na uzdrawiającą miłość Jezusa. Podkreślają one naszą potrzebę uzdrowienia – wyzwolenia z takich chorób emocjonalnych jak: głęboko zakorzeniony gniew, uraza, zazdrość, nienawiść, pycha, brak przebaczenia – dzięki zasługom śmierci Jezusa na krzyżu. „Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni” (J 8, 36).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *