Świadectwo Bartka

Mam na imię Bartek. Rekolekcje ewangelizacyjne przeżyłem 7 lat temu i wcale nie zamierzałem na nie przyjść. Przez wiele lat żyłem z dala od Kościoła i sakramentów; wierzyłem w istnienie Boga, ale nie był to jakiś ważny obszar mojego życia. Dopiero, gdy w moim życiu pojawił się poważny problem, zadziałała zasada: „Gdy trwoga, to do Boga”. Potrzebowałem Jego pomocy i powiedziałem Mu, że dam coś od siebie, podejmę jakieś działanie. Wtedy dowiedziałem o rekolekcjach ewangelizacyjnych i postanowiłem, że przyjdę, choć tak do końca nie wiedziałem, co to właściwie jest.

Z perspektywy czasu odważę się powiedzieć, że był to najważniejszy moment w moim życiu. To był wspaniały, święty czas, w którym poznawałem Pana Boga; mogłem nie tylko o Nim słuchać, ale naprawdę Go doświadczyć, przekonać się, że jest to Ktoś żywy, działający, realny. Po tych rekolekcjach rozpoczęło się dla mnie inne życie – życie z Panem Bogiem, wspaniała przygoda, w której On mnie prowadzi, daje wspaniałe momenty, uzdrawia moje poranione wnętrze…

Jeśli chcesz spotkać Boga „bardziej”, może poznać Go bliżej niż dotąd, to przyjdź na te rekolekcje. Zaproś kogoś, kto Go nie zna, kto może nigdy tak naprawdę Go nie spotkał. A jeśli już przyjdziesz, to nie zniechęcaj się po pierwszym spotkaniu. Daj szansę, a gwarantuję Ci, że nie pożałujesz.

Powrót