08.06.2019 r. CZUWANIE – RELACJA

W dniu 8 czerwca 2019 r. w kościele parafialnym św. Anny zorganizowaliśmy Czuwanie przed świętem Zesłania Ducha Świętego.

Czuwanie rozpoczęliśmy o godzinie 20.00 katechezą księdza profesora Dariusza Patera na temat jednego z charyzmatów Ducha Świętego: daru języków. Po pouczającej katechezie, trwającej około 30 minut, uwielbialiśmy Ducha Świętego w Jego działaniu w nas i w tym, co uczynił i co czyni dla naszego zbawienia. Modlitwę poprowadzili Marta i Bartek Nowaccy, którzy byli wspierani przez diakonię muzyczną – pieśniami specjalnie wybranymi na ten wieczór. Następnie Tomek Korpysz prosił o to, aby Duch Święty przyszedł do tych wszystkich obszarów naszego życia i naszej Ojczyzny, które potrzebują Jego działania.

Kolejnym punktem czuwania było świadectwo naszej liderki Iwony Łupińskiej o tym, jak Duch Święty poprowadził ją w trudnej rozmowie. Każdy z nas mógł w ten sposób zobaczyć, jak Duch Święty może działać, jeśli tylko zaprosi się Go do swojego życia. Na zakończenie czuwania adorowaliśmy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, a następnie uczestniczyliśmy w wigilijnej Mszy Świętej, którą celebrował ksiądz Grzegorz Kaszewski. Eucharystia ta była wyjątkowa i inna niż te, w których możemy uczestniczyć na co dzień. Mogliśmy wysłuchać aż 6 czytań z Pisma Świętego i przyjąć Pana Jezusa pod dwiema postaciami.

Dziękujemy Bogu, że mogliśmy zorganizować to czuwanie i w nim uczestniczyć. Była to dla nas okazja do wspólnej modlitwy i do lepszego poznania osoby Ducha Świętego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *