21.08.2017 r. POŻEGNANIE KS. RAFAŁA

Koniec wspólnej podróży

W poniedziałek, 21 sierpnia odbyło się pożegnanie wspólnoty Zwiastowanie z wieloletnim opiekunem grupy, księdzem Rafałem, który zakończył pracę w naszej parafii i został skierowany do parafii św. Judy Tadeusza w Warszawie.

Pierwszym punktem poniedziałkowego wydarzenia była msza święta, odprawiona przez księdza Rafała w miejscu naszych cotygodniowych spotkań – kaplicy Miłosierdzia Bożego. W wygłoszonym kazaniu nie zabrakło wspomnień – zarówno osobistych, jak i tych, które wiązały się z życiem naszej wspólnoty. Nie zabrakło słów o odnoszonych przez lata sukcesach, ale i o porażkach. Nie zabrakło w końcu spojrzenia w przyszłość, którą dla księdza Rafała będzie posługa w nowej, nieznanej wspólnocie parafialnej, dla nas zaś – wzrastanie pod opieką nowego kapłana. Na koniec mszy świętej każdy z obecnych przyjął osobiste błogosławieństwo oraz otrzymał opatrzoną podziękowaniem fotografię naszego wieloletniego opiekuna.

Po przejściu do parafialnej kawiarenki przyszedł czas na wręczenie prezentu – roweru trekkingowego, który natychmiast został wypróbowany na kościelnym placu. Udało się nawet przeprowadzić krótki pokaz jazdy w duecie (w roli towarzyszki księdza: Ziutka). Resztę wieczoru spędziliśmy na wspólnych rozmowach i zajadaniu się smakołykami.

 

Przed księdzem Rafałem stają nowi ludzie, nowe problemy, nowe wyzwania. To, co nieznane, często wiąże się z jakimś niepokojem. Niech odpowiedzią na ten niepokój będą słowa jednej z ulubionych piosenek religijnych naszego kapłana: „…odpocznij we Mnie, czuj się bezpiecznie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *